מערכת אחסון V5030

Storwize V5030 היא מערכת אחסון היברידית וירטואלית גמישה וקלה לשימוש, המיועדת לאפשר לארגונים בגודל בינוני עד גדול להתגבר על אתגרי האחסון שלהם באמצעות פונקציונליות מתקדמת. דגמי הדור השני של Storwize V5000 מציעים ביצועים משופרים, אבטחה משופרת ויעילות.
משפחת IBM Storwize, המתוכננת לסביבות מוגדרות-תוכנה, שנבנתה באמצעות תוכנת IBM Spectrum Virtualize, מציעה פתרון מובנה בתעשייה עבור ווירטואליזציית אחסון, הכוללת טכנולוגיות המשלימות ומשפרות סביבות וירטואליות ומספקות תשתית IT פשוטה יותר, בעלת יכולת הרחבה.
ניתן לגדול בצורה מדורגת באמצעות סדרה של שלושה דגמים כדי לספק מגוון של ביצועים, יכולת הרחבה ויכולות תפקודיות.
 
המערכת מגיעה בשתי תצורות אפשריות של בקרים:
 • הראשונה, בקר הכולל 12 דיסקים בגודל 3.5
 • השנייה, בקר הכולל 24 דיסקים בגודל 2.5
 • מארז 2U הכולל 2 בקרים בחלק האחורי ו - 24 דיסקים בגודל של 2.5" בחלק הקדמי
המערכת תומכת בהרחבה של HIC (Host Interface Card) אחד ובאופן סימטרי בכל בקר אחסון.
הוספת הכרטיסים מאפשרת להגדיל את כמות הממשקים ואת סוג הממשקים לחיבור ל.Hosts-.
תצוגה אחורית
תצוגה קדמית מארז בקרים

מארזי הרחבה

קיימים 3 סוגי מארזי הרחבה:
 • מגרה בגודל 2U המכילה 12 דיסקים בגודל3.5"
 • מגרה בגודל 2U המכילה 24 דיסקים בגודל "2.5
 • מגרה בגודל 5U המכילה 92 דיסקים בגודל 3.5"
 
ניתן לשלב מארזים מסוגים שונים באותה המערכת וכך ליצור פונקציונליות נוספת בהתאם לדרישות וצורכי הלקוח.

ביצועים

מערכת ה - V5030 הינה מערכת עוצמתית המספק ביצועים ללא תחרות מול כל מערכת אחרת בקטגוריה של הMidsize Business -.
מיצוב המערכת כמערכת Entry level מאפשר לספק את המערכת בתג מחיר תחרותי אך מספקת תקרת ביצועים דומה לתקרות ביצועים של מערכות מתחרות מקטגוריית ה - Mid-Range. ביצועי המערכת נמדדים בפרמטרים של Response Time ולא רק המקסימום של ה IOPS -שהמערכת מסוגלת לספק.
הודות לכלי מהפכני וייחודי של IBM, ה- Disk Magic ניתן לבצע Sizing של ביצועי המערכת בהתאם לקונפיגורציה ולWorkload characteristics -.
כלי נוסף שעומד לרשות הלקוחות הינו ה-Easy Tier Analysis, כלי זה מאפשר לחזות את ביצועי המערכת במודל של- WHAT IF עם הפעלת ה Easy Tier Analysis -המערכת לומדת את דפוס העבודה ומפיקה המלצות בדבר הוספת דיסקים ב- TIER גבוה יותר )לדוגמא, דיסקים מסוג (SSD אשר ישפרו את ניצולת משאבי האחסון ואת ביצועי המערכת (Latency & IOPS) במידה ויתווספו דיסקים מסוג ובכמות הנדרשת.
כלי זה מאפשר לבצע רכישה של המערכת במחיר התחלתי נמוך משמעותית, ומבטיח שהוספת רכיב הדיסקים ב TIER -הגבוה תהיה בתצורה האופטימאלית בהשקעה נכונה.

ניהול פשוט

ממשק הניהול של ה- V5000 שומר על קו ממשק הניהול הפשוט והאינטואיטיבי של משפחת ה- Storwize אשר הוטמע במערכת ה- XIV. זוכה פרסים על עיצוב ו-UI.
ממשק זה נוח לתפעול ומאפשר לבצע פעולות דרך ה- WEB GUI וגם לראות את פקודות ה- CLI שמתבצעות באותו הזמן וסטאטוס ההתקדמות של הפעולה.
המערכת תומכת בממשקים שונים מובנים מבוססי WEB, ממשק פנימי ו- CLI.

תצורת מערכת V5030

מערך אחסון ה-IBM Storwize V5030 ארוז ביחידות rack mountable בגובה 2u המאחסנים עד 24 דיסקים מסוג 2.5" או 12 דיסקים מסוג 3.5". יחידות ה-control enclosures מכילים דיסקים, בקרי RAIDמסוג Intelligent Controllers כפילים, וספקי כוח דואליים, סוללות ורכיבי קירור. יחידות ההרחבה מכילות דיסקים, יחידות מיתוג, ספקי כוח ורכיבי קירור.
בשונה ממערכות V5010 ו – V5020, מערכת V5030 מאפשרת יכולות ייחודיות כמו:

 • Two Way Clustering – היכולת לאחד 2 מערכות בתצורת קלאסטר לטובת גדילה בביצועים ובנפחים
 • Real Time Compression – לטובת הקטנת נפחי הנתונים.
 • External Virtualization - היכולת המשמעותית ביותר בתוך מערכת ה – Spectrum Virtualize. מאפשרת להתחבר ולנהל מגוון רחב מאוד של מערכות אחסון שונות כולל( Non-IBM ).
 • HyperSwap – יכולת High Availability המאפשרת גישה מ -2 אתרים בתצורת Active\Active ל – Volume בודד.
 ניתן לחבר עד 20 יחידות הרחבה לכל יחידת Control Enclosure מה שמאפשר למערך הכולל לגדול עד 760- דיסקים במערכת בודדת או עד 1520 דיסקים בתצורת קלאסטר. מערכת אחת של V5030 ניתנת להרחבה עד 7.74 PB של קיבולת אחסון גולמית. עם וירטואליזציה חיצונית, המערכת יכולה לנהל עד 32 PB בסך הכל.
כוללים:
 • מעבד - מערכת 2 מכולות (canisters) בכל אחת מעבד עם שש ליבות (Core) ארבעה פתילי מעבד (thread processor).
 • יחידות דיסקים – המערכת תומכת בדיסקים מהירים מסוג SAS, דיסקים מסוג Nearline SAS, ודיסקים אלקטרוניים מסוג SSD. היכולת לערבב שלושת סוגי דיסקים אלו בתוך יחידת ה-IBM Storwize V5030 Hybrid RAID Controller בתוך יחידות ה-control enclosure ויחידות ההרחבה מוסיף לגמישות של מערך האחסון.
 • זיכרון מטמוןCache Memory: סה"כ 32GB זיכרון מטמון ועד 64GB בכל זוג בקרים (16GB לכל בקר RAID Controllerביחידת הבסיס) לצורך שיפור הביצועים והזמינות.
 • מבואות – ניתן להגיע עד 8 מבואות 16Gbps (4מבואות FC 16Gbps לכל בקר RAID) 8 מבואות 1Gbps discs (4 מבואות 1Gbps iSCSI לכל בקר RAID), עם מתאם RJ45 לכל מבואה או X10Gb iSCSI/FCoE 8.
יחידות ה-Control enclosure ויחידות ההרחבה (expansion enclosure) זמינים בשני דגמים כ"א – אחד הכולל 12 תאים לדיסקים מסוג 3.5" ואחד הכולל 24 תאים לדיסקים מסוג 2.5". המערכת תומכת בערוב שני סוגי היחידות במערכת אחת. יחידות ההרחבה מתחברות ליחידת ה-Control enclosure באמצעות ארבע מבואות הרחבה דיסק מסוג SAS 12Gbps.
 • יחידת בסיסcontrol enclosure: התומכת בחיבור של עד 20 יחידות הרחבה ותצורות של עד 504 יחידות דיסק.
 • יחידת הרחבהexpansion enclosure: ארוז כמו כן ביחידת rack mounted בגודל 2u, המאכסן 12 תאי דיסקים עבור גודל 3.5" או 24 תאי דיסקים עבור גודל 2.5" וספקי כוח כפולים ורכיבי קירור.
 • קיבולת דיסקים :
  • בגדלים: 2.5-inch drives
    900 GB, 1.2, 1.8 and 2.4 TB , 600 GB GB, 300
  •  בגדלים:3.5-inch disk drives
   300 GB, 600 GB, 900 GB, 900 GB, 1.2 TB, 1.8 TB 2 TB, 3 TB, 4 TB, 6 TB, 8 TB, 10 TB, 12 TB
  •  בגדלים: 2.5-inch flash drives
   400 GB, 800 GB, 1.6 TB, 1.92 TB, 3.2 TB, 3.84 TB, 7.68 TB and 15.36 TB

תכונות ויתרונות מערכת האחסון:

תכונה יכולת ויתרון
Dynamic migration מספק יעילות וערך עסקי באמצעות יכולת הגירת מידע ללא הפרעות לפעילות היישומים
IBM System Storage Easy Tier מספק שרותי הגירה אוטומטיים של רכיבי מידע פעילים ליחידות דיסקים מסוג SSD מהירים וע"י כך משפר ביצועים.
Thin provisioning תומך ביישומים עסקיים הזקוקים ליכולת לגדול בצורה דינאמית, אך מאידך, לצרוך רק את הנפחים הנדרשים בפועל.
IBM FlashCopy® יוצר העתק מידע מיידי מסוג point-in-time copy שיכול לשמש לצורכי גיבוי או פעילות מקבילית, תומך גם בגיבוי לצורך שחזור מידע פגום.
Solid state drive (SSD) ליישומים הדורשים זמני גישת דיסק מהירים, גישה מהירה למידע ותמיכה בסביבות אחסון הירארכיות – tiered storage environments.
IBM Spectrum Protect Snapshot מאפשר להקטין את ההשלכות של ביצוע גיבויים מספק שרותי שחזור כמעט-מידיים, מפשט את הניהול ומבצע אוטומטיזציה של משימות רוטיניות.
Metro/Global Mirror מאפשר שכפול מידע בצורה סינכרונית או אסינכרונית בין מערכות לצורך גיבוי יעיל, כאשר ההעתק משמש לצורכי Failover במקרים של התאוששות מאסון ולביצוע שכפול מרחוק על גבי מרחקים.
Encryption הוספת שכבת הגנה על הנתונים המאוחסנים באחסון מסוג SAN בעלויות נמוכות.
External virtualization
 
שימוש ביכולת זו מאפשרת ניהול מרכזי של מספר בקרי דיסק מבוססי FC SAN מיחידות דומות או מספקים שונים ממקום מרכזי אחד.
Deduplication יעילות מוגברת של שימוש באחסון על ידי זיהוי והסרה בשימוש במצבי בלוקים כפולים במקום לשמור עותקים מרובים.
Two way Cluster מאפשר שימוש בנפח גדול הפרוס בין אתרים ומאפשר שרידות גבוהה.
 

קישור לאתר יצרן
 

mail-send, mail-send, send, envelope
 
בכל שאלה טכנית ניתן לפנות אלינו במייל או טלפונית: תמיכה טכנית eitan@eshnavsw.com  או בטל': 03-6121215 | מכירות: operator@eshnavsw.com או בטל':  050-5803803 (נאוה). |
כתובתנו: רח' דרך בן גוריון דוד 24, רמת גן 5357245